Moje Zvíře.cz
4067 uživatelů, 3419 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

Jaké zvířátko pořídit pro dítě?

Také Vaše dítě toužebně sní o domácím mazlíčkovi? Lámete si hlavu, jaké mu pořídit? Které by bylo nejvhodnější? Dáme Vám pár tipů a rad, jaké zvířátko je nejlepší pořídit.

Pár otázek i zamyšlení na začátek.

Na začátku je vhodné, aby si každý rodič položil několik otázek. Jaké zvíře pořídit? Které je pro naše domácí podmínky nejvhodnější? Budeme schopni se o něj postarat? Je Vaše dítě již natolik vyspělé, aby dokázalo o zvířátko samostatně pečovat? Pamatujte, že zvíře si pořizujete společně s dítětem. I když teď slibuje „hory doly“. Říká jak vzorně se bude starat, jistě víte, že pokaždé tomu tak nebude. I přesto je zvíře skvělým společníkem pro dítě. A je i vhodnou součástí správné a zdravé výchovy dětí. Navíc zvířátka pomáhají léčit i rozličné smutky a nářky dětí. Nabízíme Vám několik nápadů, jakého mazlíčka pořídit. Můžete se inspirovat.

Drobní hlodavci.

Morčátka, křečíci a potkani jsou nejoblíbenějšími drobnými zvířátky pro naše domácnosti. Snad každý měl v dětství křečka či morče. Zajímavé může být pořídit i trochu netradiční činčila nebo pískomil. Osvědčeným hitem jsou jistě i králíčci. Ovšem nejvhodnější je morče. Téměř nekouše, je střední velikosti, umí projevovat emoce, dá se velmi dobře ochočit a je nádherně přítulné. Jedinou nevýhodou je, že patří mezi alergenní zvířata. Vhodnou variantou, ale může být bezsrsté morčátko skinny. Křeček nebo činčila jsou zvířátka vhodnější pro větší dítě školního věku. Navíc jsou i cenově přijatelná.

Pes, nejlepší přítel člověka.

Pes již potřebuje více pozornosti. Hodí se až pro školní děti. Pes se vhodný do rodiny, která nebude mít problém s jeho venčením. Potřebuje své místečko, kde bude mít soukromí. Také si žádá hodně pozornosti od svého páníčka. Vyžaduje větší péči o srst, krmení, přísun vody, pravidelné očkování a lékařské prohlídky. Je to finančně náročnější mazlíček Ale bude věrným ochráncem Vašeho dítěte, které si s ním užije mnoho legrace. Ideální je pes střední velikosti.

Roztomilá kočička.

Kočka se opět hodí spíše pro větší děti. Je to náročnější zvířátko, vyžadující péči majitele. Malé koťátko je sice velmi hravé a milé, ale velká kočka má ve svém vínku dávku silné a svéhlavé osobnosti. Pamatujte na to. Velká výhoda je, že jsou velmi čistotné. Na druhou stranu patří mezi silně alergenní zvířata. Některé dokáží chodit i na vodítku. Finanční náročnost může být ještě vyšší než u psa.

Zvířátka do terária.

Terarijní zvířátka sice nejsou chundelatá, ale i tak mají své velké kouzlo. Navíc mají jednu nespornou výhodu. Nemusíte se jim tolik věnovat, mají rádi ticho a klid. Na chov jsou většinou velmi nenáročné. Pro děti je ideální suchozemská želvička. Péče o ni se dá velmi snadno zvládnout. Zajímavým miláčkem může být i menší had. Třeba korálovka. Na čas a prostor je nenáročná, stejně tak i na krmení. Cenová zátěž je různá. Koupení zvířátka Vás bude stát víc než cena za křečka nebo morče. Ale Váš rodinný rozpočet příliš nezatíží.

Mluvicí andulky

I ptáci dokážou být zajímavými a veselými společníky. K dětem je nejvhodnější známá andulka. Je malá, ale učenlivá. Dokáže se naučit řadu slov a zvuků. Je velmi živá, čiperná a zvídavá. Lepší pořídit samečka, který se učí lépe. Ceny nejsou nijak závratné. Vítr v peněžence Vám andulka rozhodně neudělá.

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 10   Hlasovalo: 6 uživatelů

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

Redakce

Redakce 1 komentář / 110 článků Kraj: Praha

Zvířátka majitele: Uživatel nemá žádná zvířátka

Přidat do přátel Detail vizitky

Komentáře ke článku

 15. 11. 2009 18:11 od Adushka
Adushka

Já bych byla sto pro pro hlodavce /např. morče) Protože děti můžou pejska tahat za ocásek a kočičku za ouška :) Tak nějak to bylo v té knížce pejsek a kočička :) Babička mki to vždycky četla.

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*