Moje Zvíře.cz
4064 uživatelů, 3418 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

Akvária se slanou vodou

Rozdíl není jen v soli. Pokud si chcete pořídit tuto průhlednou krásu do svého bytu či domu, musíte vědět několik základních věcí. Prvně vězte, že v našem státě je zhruba 99% akvárií se sladkou vodou a pouze zlomek nadšenců, kteří se zhlédli ve slané variaci. Důvody jsou prosté, je to drahé a také neuvěřitelně zdlouhavé, navíc je úplně nejlepší být alespoň trochu zběhlý akvarista. Zatímco sladkovodní akvárium pořídíte i s jeho obyvateli a dekorací do 2 000 korun, na malý mořský svět si připravte alespoň 20 000 kč. Samozřejmě si nemusíme připomínat rozdíl mezi sladkovodním živočichem a tím ze slaného prostředí.

Vybíráme domov pro nové členy rodiny

Nejdříve si promyslete, jak velký prostor chcete uvolnit pro svůj prosklený sen. Záleží na tom, jak velké akvárium si chcete koupit, respektive dovolit, nejmenší však musí mít alespoň 200 litrů, aby bylo možno vytvořit přijatelnou rovnováhu. Důležitá je stabilní podložka, která musí udržet tíhu vody. Spousta lidí si, i když je to směšné, neuvědomuje, že 1 litr = 1 kilogram. Pro začátečníky jsou nejlepším řešením sety složené před dodáním do obchodů, obsahují vše, co potřebujete. K základním vybavením patří několik druhů filtrů, do větších nádrží je dobré koupit odpěňovač na odstranění bílkovinných nečistot, dále jmenujme osvětlení či vápenný reaktor. Také musíme zajistit proudění vody.

Zabydlování prázdna

Korál, akvárium se slanou vodouZe začátku byste neměli nakupovat žádné větší živočichy, dokud se nestabilizuje prostředí. Korálový útes chce čas a také neměnnou vodní kvalitu. V obchodě s akvaristikou naleznete několik druhů solí, ze kterých namícháte přijatelnou formu mořské vody. Jelikož se i v přírodě v podstatě mořská voda nemění, musíme se skoro laboratorní přesností dbát na to, aby i ta naše byla pokud možno stále stejná. Mořští živočichové jsou na toto velice citliví, proto se nám může stát, že vyhyne celé osazenstvo a začínáme nanovo. Nejprve pořizujeme pokrývku dna, což je nejlepší drcený korál. Dále kameny a dekorace. Pozor! Do slané vody nepatří kovy! Pokud na tomto trváte, je možno použít titan. Posléze následují koráli s měkkýši, hvězdicemi, mořskými sasankami a třeba i malými krevetami. Malých mořských živočichů na výběr je nespočet. Nakonec si dovolte vybrat ty nejkrásnější rybky a větší korýše. Musíte však brát ohled na to, že se malý obyvatelé vodní říše, kteří v ní již žijí, mohou stát zákuskem pro tyto krasavce s pestrými ploutvemi.

V dalším článku podrobněji rozebereme možnosti živočichů a jejich symbiózu.

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 0   Hlasovalo: 0 uživatelů

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

Redakce

Redakce 1 komentář / 110 článků Kraj: Praha

Zvířátka majitele: Uživatel nemá žádná zvířátka

Přidat do přátel Detail vizitky

Související články

Komentáře ke článku

Žádné komentáře.

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*