Moje Zvíře.cz
4076 uživatelů, 3420 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

Jak koupit a vybrat psa

Chcete si splnit Vaše celoživotní přání a pořídit si pejska? Zvážili jste všechna pro a proti a přesto se nemůžete rozhodnout, jakou rasu si pořídíte. Přestaňte si lámat hlavu a přečtěte si článek, který Vám poradí, jak správně vybrat psa a čemu věnovat pozornost při jeho koupi.

Pár otázek k zamyšlení

Určitě si na začátek položte několik otázek – ohledně velikosti i váhy psa a preferenci dlouhé či krátké srsti. Měl by Váš pes mít hlídačské vlohy nebo to bude miláček k dětem? Chcete čistokrevnou rasu nebo dáte přednost vděčnému vořískovi? Psí útulky jsou přeplněné psími přáteli, kteří čekají na Vaše milosrdné srdce. Mějte na paměti, že musíte zvládnou psí temperament a vštěpit mu patřičnou výchovu, aby Vám miláček rodiny nepřerostl „přes hlavu“. Chyby ve výchově se napravují jen velmi obtížně.Pár otázek k zamyšlení

Velký pes a malý byt není vhodná kombinace

Musíte také rozlišit plemeno, které se hodí do malého bytu a psí plemena, která potřebují výběh na zahrádku a dlouhé procházky. Zvažte rovněž časovou náročnost péče o zvíře. Zjistěte si dostatečné informace o původu a chování vybraného psa. Dalším kritériem může být otázka, zda chcete fenku nebo psa. Zhodnoťte také své dosavadní zkušenosti s chovem psů, pokud jste začátečník, vyplatí se výběr méně náročného plemene.

Dobrá rada nad zlato

Odpovědi na Vaše otázky hledejte nejen na internetu a v online diskuzích majitelů psů, ale také v odborných časopisech a knihách. Poradí Vám i chovatel, u kterého budete pejska kupovat, poradci v psím útulku i odborní pracovníci kynologických poraden. Při výběru psa dejte také na rady svých příbuzných, přátel a známých, kteří mají s chovem psů a různých plemen své zkušenosti.

Inzeráty, kamarádi, psí útulky

Psa můžete koupit přes inzerát v tištěných novinách a časopisech nebo na internetu, dále přes své známé nebo si pejska můžete vyhlédnout v psím útulku, jak online na webových stránkách, tak i přímo v útulku. Pokud chcete čistokrevného psa, vyplatí se nákup přímo od specializovaného chovatele či chovatelské stanice. Ve všech případech je vždy nasnadě obezřetnost a známé heslo: „Důvěřuj, ale prověřuj!“. Přejeme Vám při výběru čtyřnohého přítele správnou volbu.

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 10   Hlasovalo: 1 uživatel

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

Redakce

Redakce 1 komentář / 110 článků Kraj: Praha

Zvířátka majitele: Uživatel nemá žádná zvířátka

Přidat do přátel Detail vizitky

Související články

Komentáře ke článku

Žádné komentáře.

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*