Moje Zvíře.cz
4040 uživatelů, 3419 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

10 rad, jak zajistíte vašemu křečkovi spokojený život

Křeček je malé a milé domácí zvířátko, které je celkem nenáročné na péči. Je tedy vhodný pro každého, ale ne všichni vědí, co mají dělat, aby jejich křečkovi nic nechybělo. Přinášíme vám tedy 10 rad, jak zajistíte vašemu křečkovi spokojený život.

1. Křeček by měl mít dostatečně velkou klec nebo akvárium. Ideální rozměry jsou 60 cm na délku a 30 cm na výšku. Jako podestýlka jsou nejvhodnější piliny, popřípadě hobliny, které se pravidelně vyměňují.

2. V kleci by neměla chybět miska na jídlo a napáječka na vodu. Dále pak něco, kam by se mohl schovat před okolním světem – domeček. Pro ten je vhodná například půlka skořápky od kokosového ořechu. Ve zverexu se dá ale koupit i klasický dřevěný domek. Nezapomeňte také na trochu slámy, sena nebo mechu, ze kterého si bude moci postavit vlastní hnízdo.

3. Křečci jsou velmi živí, samotářští a nemají rádi konkurenci. Vlídní k sobě nejsou ani během páření, a tak pokud chcete mít křečků víc, pořiďte každému vlastní klec.

4. Křečci si jako všichni hlodavci neustále brousí zuby. Do klece jim proto dejte také kousek tvrdého chleba nebo větvičky z ovocných stromů.

5. Jejich nejoblíbenější činností je spánek. Prospí téměř celý den a aktivní jsou až v noci. Nesnažte se je proto budit a zaměstnávat, dokud nebudou sami chtít. S největší pravděpodobností stejně neuspějete.

6. Kromě spánku jsou také velmi hraví. Proto by měl mít každý křeček k dispozici nějakou hračku nebo prolézačku. K nejosvědčenějším patří běhací kolo a rulička od toaletního papíru. Čím více hraček mu však pořídíte, tím bude spokojenější.

7. Co se týče potravy, nejvíce se křečci krmí obilovinami, jako jsou oves a pšenice, ale pokud mu chcete dát nějakou lahůdku, ukrojte mu kousek čerstvé zeleniny nebo ovoce. Nepohrdnou ani oříšky a moučnými červy.

8. K čištění misek nepoužívejte žádné chemické prostředky, ale jen horkou vodu. Křečci jsou totiž hodně náchylní a mohli by onemocnět.

9. Aby se váš křeček dožil co nejvyššího věku (obvyklá délka života je 2 – 3 roky), nevystavujte ho zbytečným stresům a umístěte jeho klec či akvárium na klidné místo bez průvanu.

10. Dávejte si pozor, aby křeček z klece neutekl, protože to pro něj bude stresující situace a sám se zpátky nevrátí. Pokud se vám to ale přeci jen stane, hledejte ho až večer, půjde to snáze a použijte pouze baterku. Nemají totiž rádi moc velké světlo.

Pokud se budete řídit podle těchto rad, bude se u vás mít křeček jako v ráji a povede spokojený život. Díky dobré péči a občasným pamlskům se vám ho třeba povede i ochočit a stane se z něj váš opravdový domácí mazlíček.

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 9   Hlasovalo: 11 uživatelů

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

Redakce

Redakce 1 komentář / 110 článků Kraj: Praha

Zvířátka majitele: Uživatel nemá žádná zvířátka

Přidat do přátel Detail vizitky

Související články

Komentáře ke článku

 15. 11. 2009 18:12 od Adushka
Adushka

;) super

 13. 04. 2010 18:43 od Kateřina Landová
Kateřina Landová

jj, to je super ;)

 08. 01. 2018 15:38 od Acleda
Acleda

Super :D

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*