Moje Zvíře.cz
4062 uživatelů, 3418 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

Biewer teriér - novinka ze světa jorkšírů

Hledáte vhodného pejska do panelákového bytu? Milého a hodného k dětem? Tak přestaňte hledat a pořiďte si biewer teriéra. U nás je úplnou novinkou. Je to přítulný, klidný a čistotný pejsek. Biewer teriér je výsledkem zkřížení dvou tmavých jorkšírů. Tento husarský kousek se povedl již v roce 1984. Svůj původ má v Německu. Manželé, kteří je zkřížili, byli z barevného miláčka nadšení a proto se neváhali pustit do procesu dalšího šlechtění. Výsledkem snažení jsou tito krásní chlupáči. Vznikl tak unikátní bílo-černý biewer jorkšírský teriér a la Pom Pon. Snad právě proto si ho oblíbila bohatá smetánka.

Není levnou záležitostí.

Dnes se hodnotí až na 1500 eur. V USA vzbudil vlnu velkého nadšení i zájmu o chov. Jedním z prvních registrů, který uznal biewer teriéry jako samostatné plemeno s názvem Biewer Yorkies, byl právě americký ACR. Od roku 2007 je v ACR zapsáno plemeno tříbarevných Yorkies tzv. particoor. FCI je zatím bohužel neuznala. Zvýšený zájem o psíky vyvolal logicky větší poptávku, ale i vyšší cenu. V Americe se běžná cena pohybuje kolem 2000 dolarů.

Exteriér biewer teriéra.

Vzhledem k jedinečnosti není ani v Čechách koupě biewer teriéra levnou záležitostí. Od klasického jorkšíra se liší zejména svou výraznou barevností. Poznávacím znamením biewer teriéra jsou bílé pruhy na hlavě, předních a zadních tlapkách, na břiše, za krkem a na konci ocásku. Dosahuje výšky 23 cm a váží od 2 do 3 kilogramů. Má zploštělou hlavu s krátkým čenichem. Oči jsou kulaté nebo mají mandlový tvar.

Povahou inteligentní bez známek agrese.

Jsou to chytrá a veselá zvířátka. Oddaná svému pánovi. Milují jakoukoli rošťárnu i zábavu. S nimi si dokonale vyhrajete. Zároveň jsou velmi ostražití, ale typický hlídač biewer teriér není. Mají rádi děti i Vaše návštěvy. Ani vůči jiným zvířatům nebývají agresivní. Hodí se jak do početné rodiny, tak i pro osamělé seniory. Je ideálním společníkem a přítulným mazlíčkem. Dokáže se hodně naučit.

Česat, česat, česat.

Péče o srst je trochu náročnější. Pravidelně ho pročesávejte, zbavujte nečistot a upravujte. Při správné péči má královsky nádhernou srst. Chloupky mají hebké a měkké s jemnou texturou. Překrývají mu očka. Svazují se do culíku nebo se nechávají volně splývat. Na pohyb a procházky není příliš náročný. Miluje hračky, takže mu nějaké dopřejte.

Nepodceňte výběr.

Pokud se rozhodnete pro biewer teriéra, neukvapte se s výběrem. Při nákupu je třeba pozorně si psa prohlédnout, abyste získali pravého. U štěněte se to však docela špatně určuje. Hlavně si všímejte jestli jeho rysy a stavba těla, nápadně nepřipomíná plemeno shi-tzu. Dejte si velký pozor. Někteří chovatelé kříží v honbě za vzhledem biewerů jorkšírské teriéry buď s maltézskými pinči, nebo se shi-tzu. Štěňata vzniklá ze spojení s pinči jsou ovšem větší než biewer, nestojí jim ouška a kvalita srsti je celkově velmi podprůměrná.

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 10   Hlasovalo: 2 uživatelé

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

Redakce

Redakce 1 komentář / 110 článků Kraj: Praha

Zvířátka majitele: Uživatel nemá žádná zvířátka

Přidat do přátel Detail vizitky

Související články

Žádné související články.

Komentáře ke článku

 25. 11. 2009 16:06 od Adushka
Adushka

jéé to jsou šikulky :)

 22. 12. 2009 17:12 od Zuzanka
Zuzanka

Tak ti jsou opravdu krásní ;)

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*