Moje Zvíře.cz
4089 uživatelů, 3424 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

Vykutálený chameleon

Dnes už je sice chov chameleónů v podstatě běžný, ale i přesto se hodí pár cenných rad pro začínající chovatele. Toužíte po tomto neobvyklém zvířátku? Věřte, že chov chameleóna může být velmi zábavný. A že je přímo uklidňující pozorovat pomalé „lenochodí“ pohyby Vašeho nového přítele.

Chcete chovat chameleóna?

Musíme si uvědomit, že chameleón je exotické zvíře, které potřebuje zvláštní péči. Ale jestli si myslíte, že péče o chameleóna je náročná, tak jste vedle. Chov chameleónů je poměrně nenáročný. Jen vyžaduje jinou starost, než třeba křeček či morče.

Přizpůsobivé zvířátko.

Chameleón patří k plazům do podřádu ještěrů. Existuje okolo 150 známých druhů chameleónů. Jeho výsadní předností je schopnost přizpůsobit se různým podnebím. Ve volné přírodě se mu daří jak v nížinách, tak i ve vysokohorských polohách. Nezaskočí ho ani nekonečná poušť nebo sucho. Vždy si dokáže poradit. V zajetí mohou být někteří chameleóni citlivý na stres, který může odstartovat například výkyv teploty v teráriu nebo změna prostředí. Předcházejte takovýmto možnostem.

Obezřetnost při nákupu.

Při nákupu chameleóna se vyplatí obezřetnost. Musíte zjistit, zda je v pořádku a netrpí nemocemi. Oči musí mít vždy vypoulené. V tlamě nesmí mít hleny. Pokud má růžky, nesmí být měkké. Na ocasu nesmí být vidět obratle. Jeho trus je vždy suchý. Kůže je napnutá bez opadaných starých šupinek.

Co pořídit pro chameleóna?

Za prvé si pořiďte dostatečně velké terárium. Jaké nejlépe zvolit, Vám poradí v každém zverimexu, kde prodávají chameleóny. Rozhodně musí obsahovat UV zářivku, která imituje sluneční záření. Zvíře potřebuje dostatek vitamínů a minerálů. Největší část potravy tvoří hmyz – cvrčci nebo sarančata. Mouční červi jsou nevhodní. Důležité jsou vitamínové směsi, do kterých přimíchejte rozemletou sépiovou kost pro dostatek vápníku. Vítanou lahůdkou jsou pro ně banány, kiwi nebo jablíčka. Krmíme jednou za den nebo jednou za dva dny. Chameleón slízává kapky vody z rostlin v teráriu nebo pije z misky. Mláďata chameleóna lze koupit již za 250 až 300 Kč podle aktuální nabídky zverimexů a soukromých chovatelů.

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 7   Hlasovalo: 5 uživatelů

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

Redakce

Redakce 1 komentář / 110 článků Kraj: Praha

Zvířátka majitele: Uživatel nemá žádná zvířátka

Přidat do přátel Detail vizitky

Související články

Komentáře ke článku

 08. 10. 2009 06:52 od Curo
Curo

Už se těším, jak si ho pořídím :) .

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*