Moje Zvíře.cz
4109 uživatelů, 3430 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

Bydlíme s kočkou, recenze knihy

Chcete si do bytu pořídit kočku, ale nemáte zatím žádné zkušenosti se soužitím s tímto krásným domácím mazlíčkem? Nebo chcete své kočce porozumět a vytvořit pro ni prostor, v němž by se cítila jako ve skutečném domově? Pak je pro vás určena kniha Bydlíme s kočkou, kterou vydalo nakladatelství Grada.

Autorem této publikace je doktorka Eva-Maria Götz, která pracuje jako bioložka. S kočkami má bohaté zkušenosti – chová je již 20 let a napsala o nich řadu odborných článků i knih. Ve spolupráci s fotografkou Reginou Kuhn se rozhodla ukázat, jak kočky vnímají náš lidský svět a co potřebují pro plnohodnotný život, pokud mají žít spolu s lidmi.

Recenze knihy Bydlíme s kočkouA právě prostor je v knize Bydlíme s kočkou nejčastěji skloňovaným slovem. Kočky totiž na rozdíl od nás nechodí pouze po zemi, ale také rády šplhají. V přírodě po stromech a střechách, v bytě po skříních a jiných vyvýšených místech. Většina z nás ale toto chování pokládá za nevhodné – vždyť ze skříně může kočka shodit naši oblíbenou vázičku, a pokud skočí na záclonu nebo začne skákat po pohovce, pak její drápky zanechají hotovou paseku!

Myslíte si ale, že to kočka dělá jen proto, aby vás vyvedla z míry? Nikoliv. Jedná se o instinktivní chování, neboť stejně jako divoké kočkovité šelmy i váš mazlíček miluje výšiny, odkud se může rozhlížet po kořisti a kontrolovat své teritorium.

A právě kniha Bydlíme s kočkou vám poradí, jak kočce tato vyvýšená místa v bytě vytvořit s ohledem na estetiku i praktické využití. Kniha se pro vás stane průvodcem po kočičích doupatech, tunelech a skrýších, které si vaše kočka zamiluje. A navíc se můžete dozvědět, jak vyrobit jednoduché a přitom na pohled pěkné prolézačky, které lze zakomponovat mezi ostatní nábytek, nebo jak vytvořit venkovní šplhačku.

Přestože se jedná o tenkou knížku (má celkem 62 stran), stane se skvělým průvodcem po kočičím světě pro všechny, kteří chtějí své kočce vytvořit skvělé prostředí nabízející veškerý komfort a řadu aktivit. Text je přehledně členěn do kapitol a podkapitol, ty nejdůležitější či nejzajímavější informace jsou zvýrazněny, navíc se můžete těšit na krásné fotografie plné kočičích krásek a krasavců.

Krátká ukázka z knihy Bydlíme s kočkou:

„Volně stojící, svislé i příčně položené trámy, také pevné příčky nebo předměty dělící byt můžete použít k tomu, abyste ve výšce nainstalovali jeden nebo hned několik úkrytů. Vhodné jsou trubky z tvrdé lepenky či dřeva nebo košíky. Na trámech můžete na několika místech připevnit kousek sisalového koberce, po kterém bude moci kočka šplhat vzhůru, nebo část její trasy omotejte silným provazem. Můžete použít i lano z umělých vláken, které lze zakoupit v několika barevných provedeních – vyberte si takové, aby ladilo se zařízením vašeho bytu.“

(Götz, E. M. Bydlíme s kočkou. Praha: Grada, s. 30.)

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 0   Hlasovalo: 0 uživatelů

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

Redakce

Redakce 1 komentář / 110 článků Kraj: Praha

Zvířátka majitele: Uživatel nemá žádná zvířátka

Přidat do přátel Detail vizitky

Související články

Žádné související články.

Komentáře ke článku

Žádné komentáře.

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*