Moje Zvíře.cz
4039 uživatelů, 3419 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

Mazlička, třípacičková kočička...

Ačkoliv se již nezbaví svého handicapu, tzn. zmrzačené a navždy pokrčené pacičky, je naše Mazlička mrštná a překrásná kočička.

Dost jsem ji litovala, chudáček, co si počne s tou jednou nožičkou - přední pacičku má zkroucenou do pravého úhlu - jak bude běhat a jak bude chudák chytat myši, ale věřte, že to zvládá výtečně. Je jako zajíc, když ji zezadu pozoruji, jak si to peláší na louku... perfektně udržuje rovnováhu a nějakou tu myšku taky přinese, ovšem většinou se s ní přijde pochlubit domů a jelikož já mám z myší panickou hrůzu, tak ji většinou odměním hysterickým křikem..ale ne, taky ji pochválím, ale nejdříve vystrčím ven.

Je úžasná, ale také zůstane navždy plachá. Když přijde návštěva, odpeláší svým zvláštním zaječím během pryč, nejlépe hodně daleko k potoku a tam vyčkává, až návštěva odejde. Při návratu vše pečlivě očichá, aby zjistila, zda už je ten vetřelec pryč, kdo tam byl, a také zda-li to nebyl nepřítel. Mám ovšem kamarádku pejskařku, která fakt kočky nemá ráda. Od malička se přátelíme, již od školky a ona vždycky měla psa a já kocourka. A fakt kočky nesnáší. Nevím, jak je to možné, ale kdykoliv ona přijde na návštěvu, Mazlička neuteče, nýbrž si jí lehne k nohám a otírá se o její palec u nohy... Marně se jí to snažím vysvětlit, že tahle lidská nádoba prostě kočky nesnáší, Mazličce je to jedno.

Taky jsem ji litovala, že se bude "prát" (spíš možná hrát) s ostatními, prostě kočkovat, jak tohle všechno zvládne, ale byla jsem vyjevená. Protože tu zdravou levou přední packu zakroutí Barniemu okolo krku - tzn. dá mu jednoduchého nelsona - fakt a on se chudák skoro dusí.. ... Pak si ho povalí a různě ho kouše... No všecko jen tak z legrace, ale je super, že se umí bránit. Taková je to pašanda. Jinak se hrozně ráda mazlí, od toho ostatně dostala svoje jméno.. a protože chce pohladit, přihupká na třech nožičkách, vztyčí se na zadních a tu zdravou pacinku zaryje i s drápy do stehna, aby udržela rovnováhu.... já už to znám, takže ji většinou chytím a zdvihnu, ale třebas dcera nebo ta kamarádka si na to ještě nezvykly...

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 10   Hlasovalo: 3 uživatelé

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

Pisces69

Pisces69 883 komentářů / 14 článků Kraj: Středočeský kraj

Zvířátka majitele: Všetečka, Ríša Méďa Chlup, Holčička, Mazlička, Černoušek, Barnie

Přidat do přátel Detail vizitky

Související články

24. 01. 2010 Naše milovaná Mazlička (autor: Pisces69)

Komentáře ke článku

 30. 01. 2010 13:30 od Majda
Majda

Je to šikovná holka. Tedy, kočinda :) i když má jen "tři" ťapičky.

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*