Moje Zvíře.cz
4039 uživatelů, 3419 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

Holčoušek - černobílá hadice

Naše jediná nenalezená, ale zato řádně narozená kočinda Holčička je symbolem pravé šelmy a též neutuchajícího zdraví a energie.

 Říkám jí černobílá hadice, poletucha, holčoušek, čínská holka (má takové zvláštní šikmé oči), je to krasavice mezi kočičkami. Odpoledne, když přijdu z práce, natrhám vrbové proutky a běhám po dvoře, v každé ruce proutek a kočurdy lítají za proutky, aby neztratily instinkt v chytání myšek. Všechny tuhle hru milují, i třípacičková kočička Mazlička chytne proutek a hryže ho.. jenže Holčinda vyniká v tom, že když proutek zvednu, vyskakuje za ním do výšky a roztáhne packy jako veverka a chviličku se ve vzduchu "zdrží", tak získala další přezdívku "poletucha".

 Hloupý je ovšem její zvyk skákání lidem na záda, je jí jedno, že jsem zrovna vylezla z vany, a tudíž mám holá mokrá záda nebo mám zrovna parádní šaty, je to její takový druh sportu. Já už ji znám, vždycky tak zvláštně "mekne" a hup, už jí mám na zádech. Okamžitě začne příst radostí, že se jí to zas povedlo mě oblafnout. No jenže.. bohužel tohle provádí i návštěvám, tudíž při návštěvě musím být ve střehu a poslouchat, zda se zrovna nechystá ke svému skoku.

Jenže jednou se stal obrovský průšvih, na návštěvě byla tchyně mojí mladší dcery a při odchodu jsme ještě něco řešily, bohužel měla zrovna novou zimní bundu a jak jsme se tak zapovídaly, úplně jsem zapomněla, že nějaká holčinda existuje... a .....ano, je to tak...odhadli jste to naprosto přesně.... hup! a měla jí na zádech. Ona ale upřímně kočky nenávidí, protože přenášejí nemoci... a tak dále... prý jí vytahala nějaké nitky na bundě. Ovšemže tato katastrofa měla i svoji pozitivní stránku: Od té doby u nás ta tchyně už nikdy nebyla...

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 7   Hlasovalo: 4 uživatelé

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

Pisces69

Pisces69 883 komentářů / 14 článků Kraj: Středočeský kraj

Zvířátka majitele: Všetečka, Ríša Méďa Chlup, Holčička, Mazlička, Černoušek, Barnie

Přidat do přátel Detail vizitky

Související články

Žádné související články.

Komentáře ke článku

 30. 01. 2010 13:10 od Majda
Majda

Čičinka pomohla :) . Naše Linda také skáče na záda. Většinou, když jde mamina vařit, tak hup a má jí na zádech, jako by se chtěla přesvědčit, co že to ta panička vaří dobrého.. Matěj zase "plácá" packou po zadku, když se k němu někdo otočí zády a on by se chtěl zrovna chovat. Pochopitelně, musí být v té výškové úrovni, což se mu povede právě v té kuchyni. Mají tam totiž svůj stoleček, kde mají mističky a občas se tam povalují na sluníčku :)

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*