Moje Zvíře.cz
4039 uživatelů, 3419 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

Jak se Barnie ztratil

Jak jsem již psala, je hrozné, když jsou naši mazlíčci nemocní, ale ještě horší je, pokud utečou nebo se ztratí navždy. Asi jsme to zažili všichni, ty dny a hlavně noci plné úzkosti, co s nimi je. Protože my jsme bydleli ve městě přímo u trati, měla jsem hrůzu z toho, aby mi neutekli. Přesto se to povedlo Všetečce, ta se ale šťastně vrátila. Našla potom i cestu ven z řadovek, což je neuvěřitelné. Protože ta cesta vedla po římse ve výšce cca 3 metry a ta byla hodně úzká. Pak se dostala k sousedům, na garáž a z garáže už hupla na silnici. Naštěstí se moji ostatní miláčci za ní jít báli, takže vše zůstalo tak, lítali po sousedních dvorcích a nic jiného je nenapadlo.

Jenže Všetečka naučila tuto cestu svého "ženicha", krásného obrovského kocoura. Všichni v této čtvrti měli pejsky, ale soused od naproti krásného kocourka. Říkala jsem mu "Šedivák", nosil červený obojek s rolničkou, no a tohoto kocoura k nám Všetečka naučila chodit. Nic proti, ale naše maličké "miminko" mourínek Barnie byl proti němu maličký jako myška. A chtěli se pořád prát. Tak jsem milého Šediváka vyháněla. Jenže jednoho dne se náš maličký Barňoušek ztratil.

Vždy na noc jsem kočurdy zavírala do průjezdu a která chtěla být se mnou v pokoji, mohla klidně. Ale znáte kočky. Ožívají hlavně v noci. Ne vždy se mi to tedy povedlo. No a Barnie nepřišel ani druhý den.. ani další... Už jsem zase vyšilovala, běhala po večerech kolem řadovek a volala ho. Nic. A ta trať se na mě mračila ... pořád jsem chodila večer až na zastávku a hledala kocoura. Pořád bez úspěchu. Až v sobotu...To už byl ale celý týden pryč... otevřu průjezd a tam stál mírně řečeno vyjevený moureček a nevěřícně na mě zíral.. a já na něj.

To bylo radosti. Kde byl, dodnes nevím. Jen si přinesl "klíště" na krku. Celou sobotu se ale ode mě nechtěl hnout. Motal se mi pod nohama a ležel na klíně a pak šel k dceři a to samé. Fakt jsme si ho užili. Teď, zpětně, jsem si jistá, že byl někde zavřený, třebas vlezl do kůlny a majitel ho tam nechtěně zavřel. Hlavně ale, že se v pořádku vrátil.

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 10   Hlasovalo: 1 uživatel

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

Pisces69

Pisces69 883 komentářů / 14 článků Kraj: Středočeský kraj

Zvířátka majitele: Všetečka, Ríša Méďa Chlup, Holčička, Mazlička, Černoušek, Barnie

Přidat do přátel Detail vizitky

Související články

Komentáře ke článku

 30. 01. 2010 13:34 od Majda
Majda

Ten pocit úzkosti dobře znám. Bohužel, již několikrát se nám ale čičiny domů už nikdy nevrátily.. :,(

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*