Moje Zvíře.cz
4109 uživatelů, 3430 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

Jiskerka zůstala u nás

Jiskerka je půl roční štěňátko mopsíka. Tento příběh je o tom co si Jiskerka musela vytrpět v jedné rodině, ale pak zůstala u nás. Narodilo se jich 5. Tři fenky a dva pejsci ,štěňata jedla a jedla a rostla a rostla, ale jednou přišel den, kdy každé štěně muselo jít svou vlastní cestou.

Nejdřív se prodal pejsek, pak fenečka a nakonec zůstala jen Jiskerka. Pro jiskerku si přijela starší paní se synem a jeho rodinou. Ale ta paní nebyla prý zrovna nadšená, ale i tak si Jiskerku koupili, mamka jím vysvětlovala,  že ji mají krmit a říkala že radši kupované mléko ne, protože na to nebyla zvyklá a mohla by z toho mít nějaké zdravotní problémy.

Najednou bylo v celém domě ticho. Jiskerka bylka taková jiskra v životě ,proto dostala takové jméno. Druhý den odpoledne ta paní volala, že ten pes, co si u nás koupila v jednom kuse zvrací a dělá hromádky a že to po ní nestačí uklízet ,tak se mamka zeptala čím ji krmili a prý že dostala mléko s granulemi a přitom jim mamka říkala, že kupované mléko v žádnem případě ne.

K večeru volali zase, že Jiskerka dostala horečku a že neví co mají s ní dělat, tak jim mamka poradila ať určitě jdou k veterináři a že jí mají potom radši vrátit. Večer v 10 hodin k nám přijeli i s Jiskerkou. Jiskerka vypadala strašně, už to nebylo štěně plné života, ale jen unávené a vyčerpané stvořeníčko. Ta ženská říkala, že jí měli zavřenou v kuchyni aby si už zvykala. A ještě by prý chtěli staršího pejska, to už v žádnem připadě. Už druhý den Jiskerka vypadala jinak a dala si i svou oblíbenou snídani. Teď už je z ní krásna mladá dáma plná sil a života. Už jsme ji nemohli znova prodat, bylo by to pro ní určitě hrozné. Ta ženská by spíš potřebovala pejska na baterky, kterého by nemusela ani venčit.

Prosím vás jestli si někdo chcete pořídit psa musíte se o tom několikrát poradit a hodně si to promyslete a všechno naplánujte, pes není plyšová hračka, ale živé stvoření, které potřebuje péči a čas. Musíte se mu věnovat ať ho hlavně nezkazíte. Neříkam, že každy člověk, který chce psa, musí být špatny, jen chci ať nechtění domáci mazlíčci nekončí v příkopě, na ulici nebo na veterině...

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 9   Hlasovalo: 15 uživatelů

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

karolinanick

karolinanick 965 komentářů / 3 články Kraj: Moravskoslezský kraj

Zvířátka majitele: Jiskerka, Manka, Šarlota, Boruvka, Máta, Mirinda, Bělka, Snížek, Bilouš, čip, Frederyk, Líza, Mrčoun, Miky, Kasandra, Spajky

Přidat do přátel Detail vizitky

Související články

Žádné související články.

Komentáře ke článku

 08. 08. 2010 15:39 od nelinka
nelinka

moc krásny příběh, opravdu moc toho prožila

 14. 08. 2010 20:15 od Spaiky
Spaiky

krásnej příběh... ;) hezky se to čte :) 8)

 18. 10. 2010 20:23 od TerůxD
TerůxD

hezké ;)

 09. 11. 2010 19:33 od spajkie
spajkie

Dobrý den, ...chtěla bych se optat jestli nedarujete jiskerku. Její příběh celou naší rodinu zasáhl a chtěli bychom se o ni postarat, ....Máme 2 pejsky pudlíka Benika který už je nevrlý dědeček který má rád svůj klid, máme ho 13 let a Pinďu kterému jsou 2 roky. Toho jsme si vzali z útulku, je to rozmazlenej nezbeda a je s ním strašná legrace, je to mazel a miláček celý rodiny. Jelikož se pomalu blíží Beníkův konec x( (....chtěli jsme Pinďovi pořídit kamaráda a máme velký zájem o vaší slečnu, chtěla jsem se optat kolik pak má měšíců. Děkuji za odpoveď-

 04. 05. 2011 19:23 od smudlinka
smudlinka

Chuděrka malá, ta paní musela být ale příšerná, něco se jí řekne aby to nedělala a ona to udělá!!! Tak u vás jí bude rozhodně lépe než bůhví kde. Kdyby vám nevolala tak taky mohla umřít. Ještě že to tak dobře dopadlo :)

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*