Moje Zvíře.cz
4076 uživatelů, 3420 profilů zvířátek
Zpět na předchozí stránku

Jak chovat vodní želvu

Chcete si pořídit vodní želvu? Nevíte co všechno bude potřebovat ke spokojenému životu? Dejte si kávu a přečtete si následující článek. Vodní želva potřebuje specifické životní prostředí, péči i vybavení.

Domov jménem akvaterárium.

Přes všechny potřebné podmínky k životu, je vodní želva poměrně nenáročným tvorem. Plně ji vyhovuje především sucho a teplo. Chovat ji budete ve speciálním akvateráriu. Jedná se o kombinaci akvária s teráriem. V něm má želva optimální podmínky pro šťastný život.

Jezírko je nutností.

Nutností je existence vodní plochy. Jezírko musí mít dobře přístupné, nejlépe s pozvolným vstupem do vody. Určitě by v něm neměli plavat jiní živočichové. Jinak by je mohla želva slupnout. K želvímu životu potřebuje také vodní rostlinky. S výběrem Vám poradí v každém zverimexu. Želva se musí do jezírka celá ponořit, aby mohla plavat pod hladinou.

Miluje teplo.

Nepodceňte ani teplotu vody, která se musí pohybovat okolo 20 až 28 stupňů Celsia. UV záření nahradí potřebné sluníčko a teplo.V akvateráriu by neměly chybět ani ostrůvky pro odpočinek. Topení do vody se nedoporučuje. Akvaterárium musí být dostatečně prostorné. Vodní želva se dorůstá až do velikosti 18 – 25 cm. Samice bývají větší než samci.

Je to labužnice.

A co má vodní želva nejraději k snědku? Prospívají ji především krmné směsi ze zverimexu. Mají dostatečný podíl vitamínů a minerálů. Miluje sušené garnáty. Ze zmražené potravy perloočky nebo larvy komárů. Můžete ji přilepšit rybím filé nebo živými rybkami a žížalami. Z rostlinné potravy nepohrdne saláty a křupavými pampeliškovými listy. Ovoce má ráda tropické. Podávejte rovněž vitamínové a minerální doplňky, které zakoupíte ve zverimexu. Vitamíny a vápník se sype do vody.

Pořiďte ji kamarádku.

Želva ráda žije ve skupinách. Je vhodné pořídit si alespoň dvě vodní želvičky. Ale i sama bude mít důstojný a plný život. Samotou netrpí. Pravidelně čistěte akvárium. Výhodný je akvarijní filtr. A vězte, že s Vámi stráví velkou část života. Dožívá se až 15 let.  Vodní želvičku zakoupíte již od 250 Kč.

Ohodnoť tento článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Celkové hodnocení: 6   Hlasovalo: 6 uživatelů

Líbíl se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Vizitka autora

Redakce

Redakce 1 komentář / 110 článků Kraj: Praha

Zvířátka majitele: Uživatel nemá žádná zvířátka

Přidat do přátel Detail vizitky

Související články

Komentáře ke článku

 27. 10. 2009 09:04 od Jirka-F
Jirka-F

Dvě vodní želvy Trachemys scripta elegans (želva nádherná) měly moje bývalé kolegyně v práci. A tam mi řekly bezvadný fígl, aby si ušetřily práci s čištěním akvaterária. Krmení želv dělaly zásadně v malém akvárku, které bylo jen pro tenhle účel. Prostě želvy daly do akvárka, tam jim daly nažrat a potom je vrátily do jejich domova. Zbytky potravy zůstaly v akvárku a nekazily vodu v akvateráriu. Jinak tyhle želvy žraly kousky jablek z ruky, často jsem jim je dával. Jestli to budou kolegyně číst, zdravím Helču a Hanku.

 15. 11. 2009 18:08 od Adushka
Adushka

vždycky jsem chtela mkít vodni zelvicku. Ale bohuzel tatinmek je proti :)

 06. 02. 2013 16:34 od Domillkacoolinka
Domillkacoolinka

Můj taťka je taky proti a tak jsem ji měla u babičky, kde potom umřela ale mamka přemluvila taťku a tak si ji můžu v pátek koupit... Namůžu se dočkat!! :D :D :D :D :D :D :D

 13. 05. 2014 16:51 od martin b
martin b

Já se taky tesim as budu mít svoji zelvicku ;)

 25. 01. 2017 16:19 od Eliska744
Eliska744

Želvičky jsou super, my máme dvě a dělají nám ohromnou radost. Snažíme se jim dopřát co nejlepší prostředí a krmivo, aby byly šťastné. Proto nakupujeme na https://www.fajnzviratka.cz/, kde jsme vždycky se zbožím a s celým nákupem moc spokojení. Doporučila bych každému :)

 21. 01. 2018 19:37 od richie294
richie294

zdravím mám v plánu si pořídit želvičky je problém když nemám UV zařivku ? :/

Přidat komentář

Chyba: Pro přidání komentáře se musíš přihlásit!
Přidat smajlika:

*1* *2* *3* *4* *5*
*6* *7* *8* *9* *10*
*11* *12* *13* *14* *15*